4. Anadolu Medya Ödülleri

 
AYD ÜYELERİYLE KÜLLİYE'DE

 
Gazeteler

 
Gerekli Linkler

 
Hava Durumu

 
Namaz Vakitleri

 
3. ANADOLU MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından "3. Anadolu Medya Ödülleri Töreni" düzenlendi. Rixos Grand Ankara Hotel'de düzenlenen tören; Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ravza Kavakcı Kan, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Mhp Milletvekili Mevlüt Karakaya ve çok sayıda davetli katıldı.

3. Anadolu Medya Ödülleri programı gerçekleştirildi. Ödüller, 340 Anadolu medyası tarafından verildi.

 

Törene Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ravza Kavakcı Kan, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Mhp Milletvekili Mevlüt Karakaya ve çok sayıda davetli katıldı. 


“UYDU FİYATLARININ YÜKSEKLİĞİ KONUSUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATILIYOR”

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan yaptığı konuşmada, uydu fiyatlarının yüksekliğini hatırlatarak, bu konuda önemli adımlar atılmasını umut ettiklerini söyledi.Başkan Burhan yaptığı konuşmada, “Ocak ayında yapmış olduğumuz böyle bir toplantıya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Yurdun dört yanından gelen medya mensuplarına da çok teşekkür ediyorum. Anadolu Yayıncılar Derneği yerel medyanın teknik sorunlarını çözmek için değil sosyal ve sivil anlamda da çalışmalarını sürdürüyor. 142 televizyon kanalı ile destek verdik görüştük. 15 Temmuz’da başbakanlıkta kabul ettiniz akşam da hain darbe oldu. Halkı meydanlara davet ettik. O dönem yerel televizyonlar olarak yayınladık. Bizler bu topraklara bağlıyız. Anadolu yayıncılarının en büyük sıkıntıları uydu fiyatlarının yüksekliği bu konuda önemli adımlar atılıyor. Ancak frekans değişikliği olduğu zaman izlenemeyeceği endişeleri var. AK Parti de kurulun bir komisyon var. Her daim destek oluyor. Anadolu soruyor programına destek oldukları için Numan Kurtulmuş beye çok teşekkür ediyorum” dedi.   


 

“BASIN ŞEHİDİ MUSTAFA CAMBAZ VE BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, “Anadolu Yayıncılar Derneği’nin 3. Anadolu medya ödül töreni. Bu törende sizlerle birlikte olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Bizi bir araya getiren Başkan Sinan Burhan ve arkadaşlarına da teşekkür ediyorum. Medya dünyası yaptığı değerli çalışmalarla ödüle layık görülen bütün gazeteci arkadaşlarımızı da kutluyorum. Basın şehidi Mustafa Cambaz ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

“BASIN KURULUŞLARI 15 TEMMUZ GECESİ, DURUMDAN VAZİFE ÇIKARAK YAYIN YAPTILAR”

Medyanın önemine dikkat çeken Başbakan Yıldırım, “Demokrasilerde, siyasi partiler, STK’lar ve medyanın basının önemli bir yeri var. Türkiye’nin gelişim tarihi, demokrasi tarihi sadece partilerin değişimi ile olmamıştır. Aynı zamanda basın medya ve yayın dünyasının da bu değişime önemli katkıları olmuştur. Bunun en son ispatı 15 Temmuz’dur. 15 Temmuz gecesinde basın yayın kuruluşlarına televizyonlara kimse bir şey demedi. Biz arayıp şöyle yayın yapın darbe karşısında duruş sergileyin demedik. Milletini, bayrağını, demokrasisini seven basın kuruluşları adeta o gece durumdan vazife çıkarak yayın yaptılar ve bu darbenin bastırılmasında hayati bir görev üstlendiler. Bu münasebetle yaptığınız o gece büyük işten dolayı bir kez daha hepinizi kutluyorum. Milletimin adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

“CİDDİ BİR İNDİRİME GİDİYORUZ”

Türksat’ın frekans ücretlerinin pahalı olduğu yönünde bir şikayetin olduğunu belirten Yıldırım, “Bu konuda da Ulaştırma Bakanımıza söyledik, o da bir çalışma yaptı Türksat’la beraber. Burada ciddi bir indirime gidiyoruz. 2 grup, tabii frekansın, bandın genişliğine göre, daha dar bir bant genişliğinde 7 bin 200 dolar artı KDV, daha geniş bant olunca 12 bin 500 artı KDV. Yani yüzde 40 ile 60 arasında bir indirimden bahsediyoruz. Burada sorun ne? Frekans yer değişikliği olursa kalite bozulur mu, rahatımız kaçar mı? Bu, 3 oda bir salon daire Kavaklıdere’den kalkıyor Oran’a gidiyor. Değişen bir şey yok. Aynı daire aynı manzara aynı kalite. Bunu test edecekler. Yarın Türksat'ta gösterecekler. Onun için burada endişe edecek bir konu yok. Geçtiğimiz senelerde bir iyileştirme daha yaptık. Dolardaki, kurdaki oynaklığın yansımaması için yıl boyunca kuru sabit tuttuk. Uplink ücretlerinde 12 bin 500 dolardan aynı bant genişliğinde 7 bin 250 dolara düşürüyoruz. Bu, ciddi bir indirim. Artık sürümden kazanacaklar, daha fazla kayıt yapacaklar” diye konuştu. Gazetecilerin yıpranma payı konusunda talebi olduğunu anlatan Yıldırım, “Yıpranma payı fena bir talep değil. Bizim de işimize yarıyor. Bunun peşini bırakmamak lazım” dedi.

“MEDYA HER GEÇEN GÜN ÇEŞİTLENİYOR”

Başbakan Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti; son 15 yılda birçok alanda ne kadar önemli işlemler sağladığını hepiniz biliyorsunuz. Bu gelişmeler aynı zamanda basın ve yayın sektörünün de içinde yer aldığı katkı sağladığı gelişmelerdir. Haber alma kaynakları medya her geçen gün çeşitleniyor, zenginleşiyor niye çünkü iletişim alt yapısı gelişti. Elinde cep telefonu olan herkes bir medya mensubu bir gazeteci, televizyonların altında kendi haberinizi yapmanız için Whatsappdan ilanlar veriyor. Medya patronları teknolojiyi kullanarak işi ucuza getirmenin yollarını arıyorlar.

 

 

YILIN ENLERİ SEÇİLDİ

Protokol konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından yılın enleri ödüllendirildi ve ödül töreni büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

Tarih : 18.1.2018
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.