4. Anadolu Medya Ödülleri

 
AYD ÜYELERİYLE KÜLLİYE'DE

 
Gazeteler

 
Gerekli Linkler

 
Hava Durumu

 
Namaz Vakitleri

 
SİNAN BURHAN: "YERLİ MEDYA DESTEKLENMELİ"

SİNAN BURHAN: "YERLİ MEDYA DESTEKLENMELİ"
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Basım, Yayım ve Medya Sektör Kurulu, MÜSİAD Mardin Şubesi ev sahipliğinde Yay Grand Otel’de “Yerel Medyada Dönüşüm Ve Yeni Arayışlar ” ana başlıklı Türkiye İstişare Toplantısı düzenledi. Panele konuşmacı olarak katılan AYD Başkanı Sinan Burhan Yerli ve Milli medyanın önemine işaret etti.
"Yerli medya desteklenmeli"
Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan yerel ve yerli medya kavramlarının iç içe geçtiğini söyledi.
"Yerli medya" denildiğinde kökü bu topraklara bağlı, kaynağı yerli ve milli medyayı kastettiklerini dile getiren Burhan, son dönemde ulusal medyanın da bu toprakların değerlerine uygun yayınlar yapmaya başladığını vurguladı.
Medyanın yerli olması gerektiğini dile getiren Burhan, "15 Temmuz gecesi yaygın ulusal ve yerli medyanın hükümetin, milli iradenin ve Cumhurbaşkanımızın yanında yer almasıyla darbe başarısız olmuştur. Türkiye'de yerli medyanın her zaman desteklenmesi gerekir." şeklinde konuştu.
Toplantıya, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nureddin Kasap, Kuzey Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Erken, sektör temsilcileri ve medya mensupları katıldı.

Tarih : 1.12.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.