ANADOLU MEDYA ÖDÜLLERİ

 
5. ANADOLU MEDYA ÖDÜLLERİ

 
Gazeteler

 
Gerekli Linkler

 
Üye Panel
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
Hava Durumu

 
Namaz Vakitleri

 
8. ANADOLU MEDYA ÖDÜLLERİ JÜRİSİ BELLİ OLDU

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Anadolu Medya Ödülleri" programının sekizincisi için geri sayım başladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan bu ödül töreni, Anadolu medyasının vitrin programlarından birisi olarak kabul ediliyor. 
Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından yapılan açıklama ile jüri üyeleri belli oldu.  
Dernekten yapılan açıklamaya göre jüri şu isimlerden oluşuyor;
Sabah Gazetesi Yavuz Donat. Hürriyet Gazetesi Hande Fırat, Kanal 7 Mehmet Acet, Türk Medya Melik Yiğitel, NTV Ahmet Arpat
Bu yıl 8.si düzenlenecek olan programda medya alanında ödüle layık görülen isimler ve kuruluşlar, deneyimli gazeteci, yazarlar ve medyanın önde gelen isimleri tarafından değerlendirilerek belli olacaktır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da tensipleri durumunda gerçekleştirilecek olan “Anadolu Medya Ödülleri” başvuruları başlamıştır.
Başvurular 1 Ağustos 2023 Tarihi ile 5 Eylül 2023 tarihleri arasında  anadoluyayincilar@gmail.com adresine yapılacaktır.
Yerel medya kuruluşlarımızın ödüllendirileceği programda toplumsal konularda milli ve manevi değerlere hassasiyet gösteren, yerel medyaya örnek teşkil eden yayın politikalarıyla sevilen ve takip edilen, takdir toplayan ulusal medya kuruluşları, gazeteciler ve yazarlar da ödüllendirilecek

Başvurular başladı. Ödül kategorileri ve başvuru şartları:
EN İYİLER BELLİ OLUYOR
YEREL MEDYASI
Türkiye'de yerel olarak faaliyet gösteren radyo, televizyon, gazete, internet gazetesi ve dergi gibi kuruluşlar değerlendirmeye alınacak.
Başvurular kısa yayıncılık hikayesi, görsel, fotoğraf, gazete veya 2-3 dk. video formatında yapılacak.
YEREL TELEVİZYONU
Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısıyla dikkat çeken kuruluşlar başvurabilecek.
Başvurular örnek yayın kayıtları ve kısa kurumsal hikayeler üzerinden yapılacak.
YEREL GAZETESİ
Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısıyla dikkat çeken kuruluşlar başvurabilecek.
Başvurular örnek gazete ve kısa kurumsal hikayeler üzerinden yapılacak.
YEREL RADYOSU
Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısıyla dikkat çeken kuruluşlar başvurabilecek.
Başvurular örnek radyo kayıtları ve kısa kurumsal hikayeler üzerinden yapılacak.
YEREL İNTERNET HABER SİTESİ
Yerel ve bölgesel olarak yayıncılık yapan, basın yayın ilkelerine bağlı, kurumsal yapısıyla dikkat çeken kuruluşlar başvurabilecek.
Başvurular örnek site kayıtları ve kısa kurumsal hikayeler üzerinden yapılacak.
YEREL PROGRAMI
Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarında toplumsal karşılığı olan ve sosyal içerikli programlar değerlendirmeye alınacak.
Başvurular kısa program kaydı ve program künyesi ile yapılacak.
YEREL MUHABİRİ
Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarında toplumsal konuları ele alan haberleriyle dikkat çeken muhabirler değerlendirmeye alınacak.
Başvurular kısa örnek haber içerikleri (fotoğraf veya video) ile yapılacak.
YEREL KAMERAMANI
Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarında yereldeki kamera çekimleriyle dikkat çeken kameramanlar değerlendirmeye alınacak.
Başvurular kısa örnek haber içerikleri (fotoğraf veya video) ile yapılacak.
YEREL SUNUCUSU
Yerel yayıncılık yapan medya kuruluşlarında Türkçeyi kullanımı, sunumu ve diksiyonuyla dikkat çeken sunucu veya spikerler değerlendirmeye alınacak.
Başvurular kısa örnek sunum ve anonslar ile yapılacak (fotoğraf veya video).
YEREL GAZETECİSİ
Yerel yayıncılık yapan basın kuruluşlarında toplumsal konuları gündemde tutan, toplum değerlerini yazılarında ve yorumlarında savunan gazeteciler değerlendirmeye alınacak.
Başvurular kısa örnek haber ve yazılar ile yapılacak (fotoğraf veya video).
ULUSAL MEDYA TELEVİZYON KANALI
Ulusal yayıncılıkta insan haklarına ve toplumsal değerlere saygılı, doğru, tarafsız, güvenilir ve kamu yararına yayıncılık yapan kuruluşlar ödüllendirilecek.
GAZETESİ
Ulusal yayıncılıkta insan haklarına ve toplumsal değerlere saygılı, doğru, tarafsız, güvenilir ve kamu yararına yayıncılık yapan gazeteler ödüllendirilecek.
TELEVİZYON PROGRAMI
Medya kuruluşlarında toplumu bilgilendiren, farkındalık oluşturan ve kamu yararına toplumsal konuları önceleyen programlar değerlendirmeye alınacak.
ANKARA TEMSİLCİSİ
Medya sektöründe deneyimli ve basın camiasının övgüsünü alan, yerel medyaya katkı veren, meslek ilkelerine bağlı gazetecilere verilecektir.     
GAZETECİSİ
Yazdığı yazılarla toplumsal konuları gündemde tutan, toplum değerlerini yazılarında ve yorumlarında savunan, her türlü gelişmeyi mesleki ilkeler doğrultusunda çekinmeden yazan, tarafsız, doğru, güvenilir habercilik anlayışı ile mesleğini sürdüren gazetecilere verilecektir"

İletişim: anadoluyayincilar@gmail.com  - www.anadoluyayincilardernegi.com.tr

 
Tarih : 31.7.2023
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.