4. Anadolu Medya Ödülleri

 
AYD ÜYELERİYLE KÜLLİYE'DE

 
Gazeteler

 
Gerekli Linkler

 
Hava Durumu

 
Namaz Vakitleri

 
Adalet Bakanı Gül “Basında İlanlar Kalkmayacak”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gazetelerde çıkan mahkeme ilanlarının kaldırılıp kaldırılmayacağı konusuna açıklık getirdi. Gül: “ Bu konuda icra ilanlarının ya da diğer kararların gazetelerde ilanı hususunda ikinci yargı paketinde herhangi bir düzenlememiz söz konusu değil” dedi. Bu konuda açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan da bakana teşekkürlerini bildirdi.

Uzun bir süredir kamuoyunda gazetelerde  mahkeme ilanları yayınlanmayacak iddiası dolaşıyordu. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül,  "Mahkeme ilanlarının gazetelerde yayınlanmasından vazgeçilip geçilmeyeceğine" ilişkin soru üzerine, "Bu konuda icra ilanlarının ya da diğer kararların gazetelerde ilanı hususunda ikinci yargı paketinde herhangi bir düzenlememiz söz konusu değil. Sadece elektronik ortamda ilanların yayınlanması, çünkü elektronik ortamda yayınlandıktan sonra belli ortamlarda hem satışın hem sürecin hızlanmasıyla ilgili reform düşünüyoruz ama onun ötesinde gazetelerin yaptığı yayınlar devam edecek, bu konuda farklı bir düzenleme söz konusu değildir." diye konuştu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan “ Adalet Bakınımız Sayın Abdülhamit Gül yerel medya dostudur, Sayın Bakan, ekonomik anlamda sıkıntılar yaşayan yerel medyaya sahip çıkmıştır. Kendisine teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

 

Tarih : 28.11.2019
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.